Poświęcenie nowego domu

24 marca 2021 0 przez domswjozefa

„Czyniąc wszystko na chwałę Bożą staramy się z gorliwością służyć cierpiącej ludzkości.” Maria Merkert

         Stało się, iż wolą Bożą było powołanie nowej placówki  w myśl słów Naszej Matki oraz   kontekście trudnych wydarzeń jakie doświadcza dzisiejsza ludzkość. Pandemia koronawirusa przybliżyła nam czasy epoki św. Elżbiety zatroskanej o godność każdego człowieka w jego cierpieniu i umieraniu.

         Dnia 14 listopada 2020 r. Ks. Bp Jacek Jezierski Administrator Diecezji Gdańskiej po raz pierwszy  celebrował  Uroczystą Eucharystię w asyście ks. Kapelana Piotra Towarek  dokonując erekcji kaplicy św. Józefa. Obecne były S.M. Prowincjalna Katarzyna Pawlak wraz z S. M. Wikarią Honoratą Pettke i nowo zawiązana wspólnota domowa; S. M. Kinga, S.M. Elekta, S.M. Natalia. Jego Ekselencja nawiązał w kazaniu do wytrwałej modlitwy i postawy natarczywej kobiety z Ewangelii dnia. Zaakcentował obie postawy, które są bardzo znane na co dzień i potrzebne w realizacji zamierzonych celów. Mając na myśli również nowo powstałą placówkę, która wyrosła na potrzeby diecezji i ludzi chorych i samotnych. Po Mszy św. Ks. Biskup dokonał poświęcenia całego domu, i błogosławiąc wspólnotę, która podejmie posługę samarytańską. Był Wieczernik nie mogło więc zabraknąć elżbietańskiej gościnności. Akcentem kulminacyjnym był wpis do Kroniki domowej wszystkich uczestników tejże wyniosłej Uroczystości. Ks. Biskup uwzględnił  również obecność duchową Współzałożycielki Matki Marii Merkert w Jej wspomnieniu obowiązkowym i w myśl Jej słów „Dobry Bóg najlepiej wszystkim kieruje” oraz „Czyńmy co w naszej mocy, Bóg resztę uzupełni”  Z takim przesłaniem  realizujemy codzienność wpatrując się w relikwie św. Elżbiety i Bł. Matki Marii Merkert.  Jako wspólnota wraz z S. M. Prowincjalną i S. M. Wikarią zawierzyłyśmy się Panu i naszym Patronom odmawiając  Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory zakończone uroczystym Te Deum.  Przedstawiłyśmy w prośbach nasze wspólnoty zmagające się z pandemią prosząc o Miłosierdzie i szybki powrót do zdrowia.

        Dom potrzebuje Światła – Źródła, które naładowuje ofiarne serca by dawać, dlatego też ten dom z dnia na dzień dążył by wyeksponować centralne miejsce naszego życia duchowego. Potrzebny był nam czas na remont pomieszczenia by zaadaptować w nim kaplicę. Dzięki wzmożonym wysiłkom ekipy budowlanej mamy już kaplicę  lecz remonty trwają dalej by móc przyjmować chorych.

       Dziękujemy Matce Generalnej wraz z zarządem za przychylną odpowiedź  Siostrze Prowincjalnej za zaufanie i Matczyne błogosławieństwo na realizacje dobra we współczesnym świecie.

       Na ręce S. M. Prowincjalnej Katarzynie Pawlak składamy siostrzane podziękowania za powołanie naszej wspólnoty oraz posłanie wraz z błogosławieństwem do  prowadzenie dzieła miłości.

Wizyty dzisiaj: 1
Wizyty na stronie: 7819