O nas

Dom św. Józefa Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety Prowincja Toruńska  ul. Widok 32  80 – 288 Gdańsk.  Dzielnica Piecki – Migowo w otoczeniu życzliwych ludzi na terenie Parafii Miłosierdzia Bożego.

Nazwa ulicy odzwierciedla położenie i roztaczające się wokół piękne widoki dzieła Bożej Miłości. Placówka wyposażona jest tak, by zapewnić jak najlepsze warunki bytowe, a każdy przybywający chory czuł się jak w domu. Budynek przystosowany do stopni niepełnosprawności pozbawiony barier architektonicznych. Zapewniamy dostęp do specjalistycznej aparatury którą obsługuje zespół fachowej kadry medycznej starając się poprawić jakość życia podopiecznych. Dla osób całkowicie niezdolnych do samodzielnego poruszania się i stale leżących posiadamy łóżka sterowane elektrycznie, wyposażone w materace przeciwodleżynowe. Dom św. Józefa w Gdańsku to całodobowa opieka pielęgnacyjna – opiekuńcza(24h /7), dla osób leżących, samotnych, w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych , przeznaczony również dla osób cierpiących na demencję oraz , chorych przewlekle somatycznie . Również opiekujemy się chorymi po zabiegach i operacjach , przygotowując ich do samodzielnej egzystencji i rychłego powrotu do swoich środowisk. Oferujemy pobyty krótkoterminowe, na czas nieokreślony oraz opiekę wytchnieniową. Instytucja dysponuje miejscami dla 20 osób ( kobiety jak również i mężczyźni). Pobyt mieszkańca w Domu Opieki odbywa się na podstawie zawartej umowy cywilno-prawnej. Koszt pobytu pokrywany jest w całości przez mieszkańca lub osobę, z którą zostanie podpisana umowa.

PROCEDURA PRZYJĘCIA

Powierzenie osoby starszej, bliskiej w placówce stacjonarnej to zawsze dla rodziny dyskomfort, stres i wyzwanie. Decyzje są bardzo często okupiona wyrzutami sumienia i wewnętrznymi rozterkami co do konieczności i potrzeby takiego rozwiązania .Każdy z nas zmierzył się z taką rzeczywistością i nieobce są nam te emocje , rozumiemy że decyzja o umieszczeniu w placówce kogoś bliskiego to oznaka człowieczeństwa i dbałości o zdrowie, życie i bezpieczeństwo osób najbliższych. To wyraz empatii i prawdziwej troski. Jednakże świadomość również jak wielkim wyzwaniem i trudnym przedsięwzięciem jest samodzielna opieka nad przewlekle chorym zwłaszcza gdy nie posiada się umiejętności i profesji pielęgnowania chorych i odczytywania jego potrzeb Zmiana otoczenia a zarazem nowe życie w Domu Opieki często niesie ze sobą wiele obaw i niepewności nie tylko ze strony opiekującej się rodziny ale przede wszystkim chorego dlatego tez doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i zapraszamy do kontaktu osobistego, a także obejrzenia naszej strony na której przedstawiamy ofertę naszej instytucji .

Wizyty dzisiaj: 10
Wizyty na stronie: 68273